Паспарту : що це таке, як і де його використовують

Паспарту : що це таке, як і де його використовують

 

     Паспарту — це декоративний картон,   який використовується як додаткове поле між зображенням та рамою. Експериментуючи з кольором та фактурою паспарту можна створити ефект об'єму, візуально зменшити чи збільшити зображення, підкреслити теплі чи холодні відтінки, напрямок ліній, фактуру зображених об'єктів. Колір та фактура паспарту здатні докорінно змінити сприйняття роботи в цілому.     

     Зазвичай паспарту використовують для оформлення фотографій, графіки, постерів, дипломів. Також паспарту слугує фоном та основою для кріплення об’ємних предметів, наприклад годинників, орденів та медалей, футболок та прапорів тощо.

     Задача паспарту - акцентувати увагу на картині, створити глибину, додати зображенню простір та повітря. 

     Окрім декоративно-естетичної функції якісне паспарту має захисні властивості. Невеликий повітряний простір між зображенням і склом, який утворюється за допомогою паспарту, запобігає появі плісняви, деформації роботи та втраті кольорів.

     Виробництво паспарту

     Картон для паспарту складається з 3 шарів – поверхневого, внутрішнього шару та зворотний бік – і до кожного з них висувають особливі вимоги.

     Поверхня паспарту повинна бути стійкою до впливу світла. Тому папір для поверхневого шару паспарту виготовляється лише на вузькоспеціалізованих паперових заводах, які відповідають високим стандартам якості.

      Зворотна частина паспарту, хоч її і не видно, дуже важлива. Саме цей шар контактує безпосередньо з картиною. Тому спеціальний папір, який не містить кислоту, додатково обробляють карбонатом кальцію. Це допомагає надійно зберігати картину під паспарту довгі роки.

     Внутрішній шар паспарту – найтовстіший. Для стандартного внутрішнього шару використовують сировину, яку  виготовляють з відбірної натуральної деревини, яка не містить ніяких домішок. Така целюлоза є кислотно-нейтральна та оброблена карбонатом кальцію. Для внутрішнього шару музейного паспарту замість целюлози використовують бавовну, що додатково збільшує якість картону.

     Перевагами високоякісного паспарту є те, що воно не шкодить картині та згодом не жовтіє і не вицвітає.

     Кольорова гама  паспарту

     Численні відтінки картону, його фактури та кольори зрізів дозволяють ідеально підібрати  паспарту та досягти кольорового балансу між рамою та картиною.

     Однотонні паспарту виготовляються в дуже широкій кольоровій палітрі: від сніжно-білого до глибокого чорного кольору, від яскравих основних кольорів до м’яких півтонів. Також паспарту відрізняються по фактурі та покриттю: папір (простий та тиснений), льон,  бархат, шовк, декоративні плівки.  Зріз паспарту теж може бути, окрім стандартного молочно-білого, чорним або кольоровим.

     Але якщо і цього виявиться замало, то можна використати багатошарове паспарту (два чи три паспарту поєднані між собою)  або кант-сліп (декоративний міні-багет) по краю вікна паспарту.

     Вікна та поля паспарту

     Інколи зображення накладається на лист паспарту, але все ж таки стандартом в оформленні робіт є використання паспарту з вирізаним віконечком.

     Вікна в паспарту вирізають під кутом 45° на спеціальних станках. По формі вони можуть бути прямокутними, круглими та овальними. При оформленні вікно паспарту перекриває собою краї зображення від 3 до 10 мм, в залежності від розміру роботи та її рівності.

     Поля паспарту обираються в залежності від розмирів картини та вподобань замовника. Вони можуть бути вузькими або широкими, рівними з усіх сторін або збільшені внизу. Але є одне правило: ширина полів паспарту має бути більша або менша за ширину рами.

 

 

ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ

Emafyl 501.0082.05

501.0082.05
Новинки

Made in Spain 111.219

111.219

In.Co.M 528/102/332

528/102/332

In.Co.M 558/PA/132

558/PA/132

In.Co.M 568/MR/002

568/MR/002

Salvadori Cornici 339/836

339/836