Як правильно оформити графіку?

Як правильно оформити графіку?

    

     Графіка – це вельми широке поняття. До нього ми можемо віднести практично все, що створено на аркуші паперу. Це і акварель, і малюнок олівцем,  вугіллям, тушшю або пастеллю тощо. Особливу роль відіграють офорт та естамп – представники друкованої графіки, які створюються не в єдиному екземплярі.

     Офорт не дуже коштовний, завдяки відносно великому тиражу. Але і недооцінювати його не варто – процес створення офорта дуже трудомісткий та складний, такий, який потребує високого рівня майстерності та витримки. В цьому стилі працювали Шевченко, Дюрер, Рембрант, Гойя та інші.

     Починаючи з XIX ст. в Європі набула популярності літографія, яка за виглядом дуже нагадує живопис. Цю техніку використовували такі митці як Ренуар, Шагал, Тулуз-Лотрек, Пікассо, Далі та багато інших.

     Графіка така ж різноманітна, як і живопис – це можуть бути строгі монохромні лінії, а може бути і ніжна розпливчаста пастель. Але для всіх видів графіки є певний ряд правил та рекомендацій щодо їх оформлення.

     Треба дуже уважно поставитись до того, де саме буде висіти Ваша робота. Якщо розмістити її близько до вікна або до освітлювальних приладів  - папір згодом може вицвісти та пожовтіти. З цієї ж причини графіку просто необхідно оформлювати під скло, до того ж воно захищає від пилу та будь-яких пошкоджень.

     При оформленні графіки слід використовувати паспарту. Воно акцентує Вашу увагу на картині, розширяє її, додає легкості. Також завдяки паспарту зображення не притискається до скла, що дуже важливо для збереження Вашої картини. Скло має сильну статичну електрику, що може бути згубно, особливо для пастелі та малюнків вугіллям. Ще однин плюс на користь паспарту: у приміщеннях з підвищеною вологістю щільний контакт скла та малюнка може призвести до деформації роботи. Існує безліч варіантів використання паспарту : подвійне, контрастне,  глибоке тощо. Докладніше читайте про це в статтях « Паспарту: що це таке, як і де його використовують» та «Паспарту: як воно впливає на картину».

     Слід пам’ятати, що ні в якому разі не можна закривати підпис на графічному малюнку , тому що саме він робить Вашу роботу унікальною.

      Раму слід обирати виходячи із загальної стилістики картини та інтер’єру, в якому планується її розмістити. Як правило, використовуються тонкі та більш прості багети ніж для оформлення живопису. Для монохромних графічних робіт чудово пасуватиме вузький простий профіль під темне дерево, чорний або з металевим напиленням. Такі рами як найкраще підкреслюють вишуканість малюку та витонченість ліній.  А ніжність акварель підкреслить елегантний класичний профіль, золочений або пофарбований в тон  картини, можливо з легкою ненав’язливою ліпниною.

   

ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ

Emafyl 501.0082.05

501.0082.05
Новинки

In.Co.M 528/102/05/02

528/102/05/02

In.Co.M 558/PA/ORO

558/PA/ORO

Salvadori Cornici 1226/855

1226/855

Made in Spain 102.115

102.115

Salvadori Cornici 339/837

339/837

Made in Spain 120.223

120.223