Скло : яке використовують для оздоблення картин

Скло : яке використовують для оздоблення картин

 

     Під скло оформлюють всі зображення, які не мають спеціального захисного покриття: графіку, фотографії та дипломи, постери та афіши, вишивки та інколи навіть маленькі картини, написані олією. Скло захищає художні витвори від впливу зовнішнього середовища: пилу та бруду, вологи та вицвітання. Також воно додає оформленню завершеного вигляду.

     У більшості багетних майстерень є скло декількох видів: звичайне, антиблікове, музейне скло та оргскло. Стандартна товщина скла для оформлення художніх робіт – 2мм.

     Звичайне скло завдяки поліруванню стає ідеально рівним та прозорим. Воно не містить вкраплень та не спотворює зображення. До переваг такого скла можна віднести недорогу ціну та чудову якість. Але воно має свої недоліки.  На звичайному склі лишаються сліди від дотиків пальців або ганчірки під час прибирання, а також таке скло чітко відбиває навколишнє середовище та світло. Це інколи дуже сильно заважає сприйняттю зображення.

     Антиблікове матове скло є дорожчим за звичайне скло. Завдяки своїй спеціальній обробці та зернистій фактурі скло не відблискує, від того і має свою назву «антиблік». Однак ця обробка надає склу легкий білястий відтінок. Щоб малюнок не здавався мутним, рекомендується розміщувати скло впритул до зображення без страху ефекту склеювання в майбутньому. Але якщо мова йде про малюнок вугіллям, сангіною або пастеллю, то від такого варіанту оформлення поведеться відмовитись. Такі картини треба оформлювати з паспарту, щоб між склом та картиною був проміжок. До переваг антибліку , окрім відсутності відблисків світла, можна віднести гарну передачу кольорів та стійкість до подряпин.

     Музейне антиблікове скло увібрало в себе переваги звичайного скла та простого антибліку. Воно не має зернистої фактури та є абсолютно прозорим, але в той же час воно не рефлектує, не відблискує і його зовсім не помітно на картині. Також це скло за рахунок спеціального мікропокриття захищає витвір мистецтва від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, зберігає папір та фарби від вигорання та вицвітання. Таке скло широко використовують в оформленні шедеврів в галереях та музеях по всьому світі. Звітно музейний антиблік є дорогим, але воно того варте.

     Оргскло, ще відоме під назвою плексиглас, використовують там, де звичайне скло може розбитися і нашкодити не тільки картині. Воно буде доречним, наприклад, для  дитячих кімнат, пересувних виставок, місць активної експлуатації (спортклуби, місця громадського харчування тощо). Ще однією перевагою оргскла є  його невелика вага, порівняно зі звичайним склом оргскло легше. До недоліків можна віднести високу гнучкість (особливо на великих розмірах), здібність накопичувати статичну електрику та схильність до появ подряпин та втрати прозорості.

     Крилекс – захисне скло, більш поширене серед професійних фотографів та художників, яким постійно доводиться перевозити свої роботи, наприклад для експонування на виставках. Крилекс зроблений по тому ж принципу, що і триплекс: 2 шари скла, сплавлені полімерною плівкою. Тобто навіть якщо криплекс пошкодиться, то не розсиплеться на маленькі осколки, а залишиться на поверхні плівки.

 

ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ

Emafyl 501.0082.05

501.0082.05
Новинки

Salvadori Cornici 492/316

492/316

In.Co.M 558/PA/ORO

558/PA/ORO

In.Co.M 528/102/222

528/102/222

Made in Spain 101.110

101.110

Esel 2032/000

2032/000

Made in Spain 125.245 (Silver)

125.245 (Silver)