Багет для рам : матеріали для його виготовлення
Дерев'яний багет
Дерево - найдорожчий матеріал, який використовують у виробництві багетів. І справжня класична рама має бути виготовлена виключно з дерева. Варіантів декорування дерев'яних багетів безліч, тому без проблем можна підібрати раму і для старовинної картини часів Ренесансу, і для сучасного витвору мистецтва.
Основним матеріалом для виготовлення якісних багетів слугує сировина тропічних дерев. Ця деревина має кілька переваг. По-перше, вона легша за деревину сосни та дубу. По-друге, на щільну текстуру цих дерев майже не впливають температурні коливання та вологість, тож рами менш схильні до деформацій і мають великий строк експлуатації.
З дерев'яного багету можна виготовити будь-який профіль: класичної форми чи зворотньої, широкий чи тоненький, глибокий чи звичайний, з ліпниною або лаконічний. Також ці багети, окрім класичної золотої та срібної фарби, можна покривати коричневою фарбою, підкреслюючи структуру деревини, або будь-яким іншим кольором. Наносити фарбу можуть машинним способом або ж вручну. Інколи рами покривають сусальним золотом, інкрустують цінними породами дерев та напівкоштовним камінням.
Алюмінієвий багет
Інший матеріал для виготовлення рам - алюміній. Металеві профілі, виготовлені з алюмінію, зазвичай тонкі та лаконічні, вони не декоруються, не прикрашаються ліпниною. Але не дивлячись на це, алюмінієвий багет має свої переваги: мала вага та зручність у використанні. Тонка алюмінієва рама, попри те, що може здаватися тендітною, витримує значне навантаження, тому чудово підходить для оформлення широкоформатного друку. Також такі рами підходять для постерів, фотографій, афіш тощо і чудово виглядають у торгових та офісних приміщеннях.
Пластиковий багет
Пластиковий багет є більш дешевим аналогом дерев'яного профіля. З якісного пластика можна виготовити багет, який зовнішньо майже не відрізняється від дерев'яного. По різноманіттю форм, параметрів, декорування та кольорової гамі пластикові рами не поступаються дерев'яним.
Пластик, на відміну від дерева, не поглинає вологу, тому його доречно використовувати навіть для оздоблення ванної кімнати. До того ж пластикові рами легші за дерев'яні. Але з іншого боку, пластиковий багет не рекомендовано використовувати для великих робіт, бо з часом він може деформуватись, провиснути. Це не тільки зіпсувати зовнішній вигляд картини, а ще й пошкодити полотно. Тож в цьому випадку все ж таки краще використовувати дерев'яний багет.
Висновки
Таким чином, не можна з впевненістю стверджувати який багет кращій: дерев'яний, пластиковий чи алюмінієвий. Вибір матеріалу для майбутньої рами залежить від кількох чинників: від вподобань покупця, від призначення рами, а також від суми, яку покупець готовий витратити.