Яку раму вибрати для ікони?
Існує велика кількість старовинних ікон, які виконані відомими та талановитими художниками. Крім того останнім часом стало дуже популярним вишивати ліки святих, для цього в основному використовується бісер. Але не будемо забувати, що ікона це не тільки витвір мистецтва, а ще й духовна цінність. Тому не можна оформлювати ікони по тому саму принципу, по якому ми оформлюємо звичайний, навіть дуже цінний та коштовний, живопис. Є певні стандарти та правила підбору рам для ікон.
Ще в далекі часи ікони вбирали в багаті рами, прикрашені золотом, сріблом та дорогоцінним камінням. Такі рами підкреслювали не тільки заможність власника ікони, а й трепет по відношенню до вищих сил. Ікони висіли в кожній оселі та частенько були найбільшою цінність в ній. Також було прийнято розміщати ікони над вхідними дверима для захисту від духів.
Традиційна рама для ікони називається кіот. Це спеціальна рама, схожа на короб зі склом, який відкривається та частіше глухий. Виготовляється кіот з кількох видів багету, частіше за все комбінуються золотий багет та профіль під дерево. Скло кріпиться між багетами так, що б воно не торкалось ікони. Ікони прийнято закривати с задньої сторони не звичайним ДВП, а бархатом. Святити ікону слід вже після оформлення.
В наш час ікони здебільшого оформлюють так само, підбираючи рами в залежності від кольорової гами та цінності самої ікони, та з оглядом на інтер’єр, в якому планується розмістити ікону. Та все ж таки доречним для такої рами буде золото, вітіювата ліпнина та різні декоративні прикраси. Чудово буде виглядати зістарене дерево, яке не буде відволікати Ваш погляд і думки від ліку святого.
Якщо Ви вирішити оформити старовинну або коштовну ікону, то не слід економити на рамі, відмовтесь від пластикового та алюмінієвого багету. Найкращим оформленням подібного витвору мистецтва завжди вважалась дерев’яна рама.
Всі ці рекомендації відносяться не тільки до оздоблення ікон, а й зображень по біблійним мотивам.