Як доглядати за витворами мистецтва
Ми всі хочемо, щоб витвори мистецтва тішили нас якомога довше, щоб картини не ставали блідими, не вицвітали, не були пошкрябаними та зберігали свій початковий вид довгі роки. Дотримання простих правил догляду, зберігання та транспортування – все це допоможе зберегти дорогі Вам витвори. Ось деякі з них.
Догляд
Не забувайте регулярно доглядати за своїми витворами мистецтва. Але не слід витирати пил з картин вологою ганчіркою. Прибирайте пил, але робіть це дуже обережно та делікатно, бажано за допомогою пензлика з довгим ворсом або сухої оксамитової ганчірки. При цьому не допускається сильний натиск на поверхню роботи.
Не варто ретельно, з допомогою води та мила, мити скло, яке захищає Вашу акварель чи графіку. Робота може бути оздоблена не герметично і потрапляння води чи мила на зображення може дуже йому нашкодити. Скло треба протирати раз не кілька місяців, використовуючи при цьому спирт або спеціальний розчин для миття скла.
Якщо підрамник картини має глуху конструкцію, то перетяжку полотна можна довірити лише професіоналу.
Зверниться за консультацією до кваліфікованого реставратора, якщо Ви помітили будь-які пошкодження картини (тьмяність, осипання фарби, розтріскування).
Зберігання
Картини в рамах бажано зберігати вертикально, попарно, лицевою частиною одного зображення до лицевої частини іншого (принцип «лице до лиця, спина до спини»). В такому випадку рама створює захисний бар’єр для полотна. Роботи, написані вугіллям, темперою або пастеллю, рекомендовано зберігати горизонтально, лицевою частиною догори. Це допоможе уникнути осипання фарбового шару.
Якщо Ви перекладаєте роботу на папері, графіку чи фотографію, то робіть це обережно, тримаючи її за краї по діагоналі, бо в іншому випадку можуть утворитися заломи.
Не рекомендується скручувати роботи в рулони. Але якщо це все ж таки необхідно, то живопис слід згортати на жорсткий картонний рулон кольоровою стороною догори, а скручені паперові картини тримайте в спеціальних тубусах.
Не піддавайте Ваші витвори мистецтва дії протягів та перепадам температур. Не слід вішати картини біля кондиціонерів, вікон та обігрівачів. Ідеальні умови для зберігання - це приміщення з середньою вологістю біля 55% та температурою 16-22°С.
Порадьтесь зі спеціалістом з приводу підсвітки для картин, щоб обрати правильні та безпечні лампочки. І пам’ятайте, пряме сонячне світло є дуже шкідливим та небезпечним для картин.
Транспортування
При перенесенні картини уникайте взаємодії з полотном. Беріть її або за раму або за підрамник. Акварель та графіку переносьте в спеціальних папках, перекладаючи кожен аркуш звичайним папером або калькою.
Якщо у Вас немає нагальної потреби, то не слід перевозити картину, коли на вулиці занадто жарко, холодно або коли йде дощ.