Підрамники : призначення та види

Підрамники : призначення та види

 

     Підрамник - це дерев'яний каркас, на який кріпиться полотно майбутньої або вже існуючої картини.  В свою чергу картина на підрамнику вставляється в раму, чим і пояснюється походження слова "підрамник".

     Для виготовлення рейок підрамників та клинів до них використовують суху якісну деревину твердих сортів дерев, таких як сосна, дуб, береза, бук. Деревина має пройти всі етапи термообробки та шліфовки.    

     Основні рейки підрамника мають зовнішні фаски та незначний схил до внутрішнього краю. Це допомагає уникнути пошкоджень фарбового шару картини. Підрамники великого формату доповнюють хрестовинами, які усувають перекоси та прогинання основних рейок та збільшують їх міцність. Щоб полотно картини не торкалось хрестовини, її кріплять до основних рейок підрамника на відстані 5 мм від площини полотна. Співвідношення товщини та ширини рейок підрамника обирається в залежності від розміру більшої сторони картини.

     Існує лише два види підрамників : збірні ( ще їх називають модульні або клинові)  та глухі (жорсткі).

     Збірні підрамники продаються у всіх художніх магазинах. Окрім того вони мають ще одну велику перевагу: оскільки кути жорстко не скріплюються між собою, то при провисанні картини треба просто підбити клини.

     У глухих підрамників кути міцно з'єднані і якщо картина з часом провисне, то треба буде замінити підрамник на новий.

     Види натяжки полотна

     Розрізняють два види натяжки: галерейний та класичний.

     Класичний спосіб натяжки передбачає, що полотно буде закріплене на бокових гранях підрамника. На відміну від цього, галерейний спосіб полягає в охайному загортанні полотна по периметру та на кутах так, щоб зображення продовжувалося на бокових сторонах підрамника, а потім полотно фіксується на зворотному боці каркасу. Таким чином картина буде чудово виглядати навіть без рами.

     Якщо необроблене полотно кріплять на збірний підрамник, то його сильно не натягують тому, що під час висихання грунтовки тканина ще трішки стягнеться. Після повного висихання грунтового шару необхідно завершити натяжку полотна шляхом підбивання клинів по кутах підрамника.

     Для натяжки на глухий підрамник бажано використовувати заздалегідь загрунтоване полотно. І в цьому випадку тканина має буде дуже гарно та пружно натягнута, наче барабан.

 

 

ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ

Emafyl 501.0082.05

501.0082.05
Новинки

In.Co.M 1717/8/OP

1717/8/OP

Made in Spain 102.117

102.117

Salvadori Cornici 1226/855

1226/855

Made in Spain 111.219

111.219