Паспарту : як воно впливає на картину

Паспарту : як воно впливає на картину

    

     Основні властивості паспарту

    Перед усім, паспарту має декоративну функцію. Воно може  підсилити або навіть докорінно змінити враження від витвору мистецтва. Завдяки паспарту маленька картина може виглядати більш значною, темне зображення може видаватись не таким похмурим, а звичайна листівка перетворюється на чудовий елемент декору. Паспарту можна використовувати для додавання або підкреслення певного кольору в роботі або для гармонійного поєднання зображення та інтер´єру.   

     По-друге, паспарту має властивість делікатного збереження картини. Через те, що паспарту бувають різної якості, за можливості обирайте безкислотні, з нейтральним рН-показником. Кислоти, які присутні в картоні та інших матеріалах, які використовують для виготовлення паспарту, будуть постійно впливати на зображення та піддавати його окисленню, що згодом призведе до пожовтіння паперу або тканини. Найкращий вибір – паспарту з високоякісного безкислотного картону або бавовни.

     По-третє, якісне паспарту має захисні властивості. Коли картина контактує безпосередньо зі склом, вона піддається певному ризику. Якщо Вам коли-небудь доводилось розділяти «склеєні» між собою улюблену фотографію і скло, тоді Ви зрозумієте про що мова. Окрім того, невеличка статична електрика від скла, якщо воно знаходиться занадто близько до пастелі, може буквально витягнути з неї пігмент.  Повітряний простір між зображенням і склом, який утворюється за допомогою паспарту, запобігає появі плісняви, деформації роботи та втраті кольорів.

     Обираємо ширину полів паспарту

     Ширина полів паспарту є, можливо, найважливішим елементом в оформленні роботи, а також найсуперечливішим. Вибір оптимальної ширини паспарту залежить від 2 речей: від розміру картини та від фокусної точки в рамках зображення.

     Широкі поля паспарту роблять будь-який витвір мистецтва більш вражаючим, на кшталт тим картинам, які можна побачити в будь-якій художній галереї чи музею. Маленьким зображенням широке паспарту додаю цінності та значущості. Коли мова йде про великі роботи, широкі поля паспарту допомагають підтримувати баланс між картиною та рамою, а також зберігати загальну пропорційність. В сучасних майстернях професіонали порекомендують Вам обрати поля паспарту в два рази більше ширини рами.

     Якщо Ви використовуєте подвійне паспарту, наведене вище правило «в два рази ширше» стосується тільки верхнього паспарту. Якщо два паспарту мають однакову ширину, або, ще гірше, ширина паспарту співпадає з шириною рами, це дратує та заважає сприйняттю картини.

     Якщо в раму треба оформити нестандартно велику або довгу картину, або фокусна точка зображення знаходиться  близько до його нижнього краю, то нижнє поле паспарту краще зробити більшим порівняно з боковими та верхнім полями. Це створить відчуття підтримки картини та збалансує її. Цю ж техніку можна застосувати в тому випадку, коли Ви хочете розмістити поруч дві картини, однакових за розмірами.

     Кольоровий баланс між картиною та паспарту

     Звісно, Ви хочете щоб картина пасувала до  інтер´єру, але як бути з паспарту: воно має гармоніювати з витвором мистецтва чи з кольором стін? Важливе і те і інше, але все ж таки в першу чергу підбирайте паспарту до картини.      

     В залежності від кольору паспарту, одна й та сама робота може виглядати зовсім по-різному. Темне паспарту буде ніби стримувати, обмежувати картину, а світле, навпаки, розкривати. Паспарту світлих відтінків змушує картину видаватися більшою та робить сприйняття більш відкритим та поверхневим. Паспарту темних кольорів робить зображення візуально меншим та направляє Ваш погляд вглиб.

     В разі якщо Ви використовуєте одне паспарту, різні відтінки білого або чорного будуть ідеальним рішенням. Це найрозповсюдженіша палітра паспарту, від брудно-білого до кольору антрациту. Вони вважаються нейтральними, бо, відступаючи на задній план, дозволяють домінувати фарбам картини. Крім того, таке оздоблення картини  буде доречним в будь-якому інтер´єрі.

     Якщо Ви вирішили зробити подвійне паспарту, то нейтральні кольори краще використати для верхнього паспарту. А для внутрішнього візьміть картон того кольору, якій Ви хочете підкреслити в картині. Такий спосіб оформлення створює додатковий об´єм Вашого зображення.  

     Підсумок

     За допомогою паспарту можна створити безліч, не схожих один на одне, варіантів оформлення Вашого шедевру. Тож не бійтесь, експериментуйте з кольорами, текстурами та шириною паспарту.

 

 

ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ

Emafyl 501.0082.05

501.0082.05
Новинки

Made in Spain 101.112

101.112

Esel 5350/001

5350/001

In.Co.M 528/102/332

528/102/332

In.Co.M 568/M/003

568/M/003

Salvadori Cornici 339/751

339/751